Андерлехт изненада ПСЖ, Олимпиакос сломи Бенфика (видео)

01:07
Френският шампион Пари Сен Жермен почти сигурно ще играе в елиминационната фаза на Шампионската лига, въпреки че допусна неприятно равенство 1:1 при домакинството си на Андерлехт в среща от група "С".

Гостите от Белгия излязоха напред в резултата в 68-ата минута чрез Деми де Зеув, но секунди по-късно Златан Ибрахимович изравни и оформи крайното 1:1. В 82-ата минута пък Саша Клещан от тима на Андерлехт получи втори жълт и съответно червен картон.

В другия мач от групата Олимпиакос надигра като домакин Бенфика с минималното 1:0. Единственото попадение в срещата отбеляза Констаниос Манолас в 13-ата минута.

След двубоите от 4-ия кръг, ПСЖ остава едноличен лидер в групата с 10 точки, Олимпиакос е втори с 3 по-малко, следван от Бенфика с 4, а Андерлехт е последен с 1.