Байерн и Манчестър Сити прескочиха груповата фаза (видео и снимки)

00:54
Отборите на Манчестър Сити и Байерн Мюнхен се класираха за елиминационната фаза на Шампионската лига, след като спечелиха мачовете си от група "D" съответно срещу ЦСКА Москва и Виктория Пилзен.

Българският национал Георги Миланов не успя да помогне на своя ЦСКА Москва да предотврати тежката загуба с 2:5 като гост на Манчестър Сити. Бившият футболист на Литекс започна двубоя като титуляр, но бе заменен на почивката.

Гражданите се нуждаеха точно от половин час игра, за да решат мача. Още в 3-ата минута Серхио Агуеро откри резултата от дузпа, а в 20-ата покачи на 2:0. 10 по-късно Алваро Негредо се разписа за 3:0, но в добавеното време на първото полувреме Сейду Доумбия намали разликата на 1:3.

През второто полувреме Негредо реализира още две попадения и оформи своя хеттрик в срещата, а между попаденията на испанския нападател Доумбия вкара втори гол за московчани, но този път от дузпа.

В другия мач от групата Байерн Мюнхен продължи наказателната си акция и се наложи минимално като гост над Виктория Пилзен. Единственото попадението в срещата отбеляза Марио Манджукич в 65-ата минута.

Така два кръга преди елиминациите, Байерн Мюнхен и Манчестър Сити са недостижими на върха в група "А" съответно с 12 и 9 точки. ЦСКА Москва е трети с три точки, докато Виктория Пилзен заема последното 4-о място с нулев актив.