Кардиф надви Суонзи в уелското дерби (видео)

20:44
Кардиф Сити победи Суонси Сити с 1:0 в първото уелско дерби в историята на Висшата английска лига.

Кардиф спечели трудно и измести Суонси от 12-о място в класирането на Премиършип.

Стивън Колкър вкара единствения гол в 62-а минута с глава след центриране на Крейг Белами от корнер и донесе ценни три точки за Кардиф в битката за оцеляване в елита.

Суонси доигра мача с човек по-малко след червен картон на вратаря Мишел Ворм в добавеното време. Треньорът на Суонси Михаел Лаудруп бе направил трите смени и така на вратата на тима
се наложи да застане защитникът Анхел Ранхел.

В друг мач от Висшата лига, който се игра днес, Евертън и Тотнъм завършиха наравно 0:0 на "Гудисън парк".