Трета поредна победа за Левски, сините пак наказаха Пирин (снимки и видео)

19:45
Левски победи Пирин Гоце Делчев с 4:1 на стадион "Георги Аспарухов" в среща от 16-я кръг на А група.

Главе съдия на мача бе Ангел Ангелов.

Домакините започнаха силно двубоя и още в деветата минута откриха резултата. След центриране отляво в малкия пеналт, Даниел Димов с глава намери Димитър Макриев непокрит на чиста позиция и таранът препарира Абдиков с шут от близка дистанция. Това бе първият гол за Макриев след завръщането му на Герена.

Интригата в двубоя бе убита от сините още преди да изтекат първите двадесет минути. Мирослав Иванов изведе Гари Родригес сам срещу вратаря с красив пас в коридор. Крилото на сините стреля покрай Абдиков, удвоявайки преднината на столичани.

Две минути преди почивката Левски стигна до трети гол. Мирослав Иванов намери Макриев сам на празна врата и за нападателя не бе трудно да прати топката в мрежата.

След почивката Пирин успя да вкара почетен гол, след като Дъстли Мюлдер игра с ръка в наказателното поле на своя тим и Ангел Ангелов посочи бялата точка в 83-та минута. Башов преодоля Пламен Илиев от бялата точка.

Две минути по-късно Илиян Йорданов заби първия си гол за сезона след асистенция на Гари Родригес. Така бе оформен и крайният резултат.

Левски вече е в серия от три поредни победи. Това бе четвърти успех за сините срещу Пирин за сезона.

Състави:

Левски: Пл.Илиев, Мюлдер, Перес, Д.Димов, Пинто, Гаджев, М.Иванов, Старокин, Вутов, Родригес, Макриев; Резерви: Блажевич, И.Димитров, Йорданов, Попадийн, Пл.Димов, Милиев, Туре

Пирин: Абдиков, Пиргов, Гуцев, Фиданин, Киров, Газиев, Марчев, Панайотов, Лазаров, Близнаков, Хазуров; Резерви: Юсев, Башов, Васев, Коцев, Ибрахим, Боянчев, Стоянов