Байерн изравни 30-годишен рекорд в Германия (видео)

19:09
Томас Мюлер вкара победния гол за шампиона Байерн Мюнхен, който се наложи като гост Хофенхайм с 2:1 в среща от 11-ия кръг на футболното първенство на Германия. По този начин баварците изравниха 30-годишния рекорд на Хамбургер ШФ за най-много поредни мачове без загуба в първенството - 36 от януари 1982-а до януари 1983-а година. Байерн записа 9-а победа за сезона в 11 срещи.

Възпитаниците на Пеп Гуардиола ще имат възможност да подобрят постижението в следващия кръг, когато са домакини на Аугсбург. С победата Байерн се върна на върха в класирането в Бундеслигата, на точка пред втория Борусия Дортмунд, който снощи разгроми Щутгарт с 6:1.

Шампионите не стигнаха лесно до победата. Домакините от Хофенхайм откриха резултата в 34-а минута след грешка на вратаря Мануел Нойер. След центриране от корнер, вратарят на Байерн не успя да хване топката, тя попадна в Никлас Зюле и той без проблеми я прати в празната врата.

Марио Манджукич изравни резултата пет минути по-късно. Франк Рибери изпълни пряк свободен удар пред границата на наказателното поле, а топката се удари тялото на хърватина,
заблуди вратаря Коен Каслеелс и влезе във вратата му. Байерн стигна до успеха в 75-а минута. След разбъркване в наказателното поле на домакините Хави Мартинес подаде към Франк Рибери, който асистира на Томас Мюлер за 2:1.

Новакът Айнтрахт Брауншвайг поднесе изненадата, след като спечели с 1:0 у дома срещу третия в класирането Байер Леверкузен. За Брауншвайг това е първа домакинска победа за сезона, а единственото попадение отбеляза в 81-а минута Доминик Мумбела. Ларс Бендер от Байер получи червен картон в последните секунди на двубоя.

Макс Крузе вкара и двата гола при победата на Борусия Мьонхенгладбах с 2:0 като гост на Хамбургер ШФ и се изкачи на четвърто място в класирането с 19 точки актив. Крузе бе точен в 22-а и 63-а минута и вече има седем попадения от началото на сезона.

Шалке 04 се наложи с 2:0 над Херта БШК и вече е на пета позиция в подреждането. Фрайбург записа първи успех за сезона след 3:0 над Нюрнберг.