Дортмунд наказа тежко Щутгарт (видео)

23:49
Борусия Дортмунд постигна категорична победа като домакин на Щутгарт в първи мач от 11-ия кръг на германската Бундеслига. Съставът на Юрген Клоп се наложи с 6:1, а звездата в нападението на тима Роберт Левандовски се отчете с хеттрик

Резултатът бе открит в 13-та минута, когато Карим Хаги се възползва от грешка в защитата на жълто-черните и с глава след центриране от корнер даде преднина на гостите. Тимът на Борусия обаче реагира мигновено и само шест минути по-късно успя да изравни, когато отново след центриране от корнер  Сократис заби топката в мрежата за 1:1. В 22-та минута Марко Ройс направи пълен обрат, вкарвайки за 2:1.

Резултатът се запази такъв до почивката, а през второто полувреме домакините съвсем обезличиха своя съперник. Полският таран на домакините Роберт Левандовски наниза хеттрик във вратата на Щутгарт в рамките на 12 минути. Нападателят вкара първия си гол в 54-та минута, а две по-късно направи 4:1. Третия си гол в мача, полякът реализира в 72-та минута. Девет минути преди края, Аубамеянг вкара красив гол след перфектна контраатака и така оформи крайния резултат в срещата.

Така Борусия изпревари с две точки досегашния лидер в класирането на първенството Байерн Мюнхен, който има мач по-малко.

leather_rebel
04.11.2013 21:59

КЛОП: АРСЕНАЛ Е КАТО ОРКЕСТЪР, НО АЗ ПРЕДПОЧИТАМ ХЕВИ МЕТЪЛА
Мениджърът на Борусия Дортмунд Юрген Клоп признава, че обича съперника си Арсен Венгер, но не вижда никакви прилики в треньорската си философия с тази на наставника на Арсенал.

Германският специалист ще се изправи срещу Венгер в сряда в сблъсъка между двата отбора в Шампионската лига в Дортмунд след победата си в Лондон преди две седмици.

Той е фен на играта на артилеристите и я сравнява с изящността на класическа музика. Клоп обаче е хеви метъл фен и предпочита по-борбен стил на игра.

„Венгер е специален, обичам го, каза 46-годишният Юрген пред „Дейли Мейл". - За мен той е Сър Арсен Венгер."

„Той обича топката да се разиграва, да се играе футбол, да има много подавания... Арсенал е като оркестър, продължи той. - Аз обаче обичам повече хеви метъла. Винаги съм обичал да има мощ. Харесвам философията на Арсенал, но не мога да я възприема като треньор, защото съм различен тип човек. Ако ме гледате по време на мач, аз се радвам, когато пресираме и отнемаме топката."

„Ако сега бях на 4 години и първия отбор, който вижзах е Барселона, който печели с по 5 – 6 на нула, щях да предпочета да играя тенис, сподели още Клоп. - Аз не харесвам победите с 80 процента владеене на топката. Борбеният футбол, не безоблачния футбол – това е, което харесвам. В Германия това наричаме английски футбол – дъждовен ден, кофти терен, 5-5, всички кални до главата и после 4 седмици не могат да играят."

Kings_5
02.11.2013 15:02

А вие да не би очаквахте Щутгарт да бият, видяхте, че Ботев ги надигра лятото.

Rezors
02.11.2013 13:56

На Фифа вчера на Семи-про бих Хамбургер с Борусия с..6:1..Левандовски врара хеттрик*joking*

rooney_fen_256
02.11.2013 09:14

Ройс за пореден път доказва, че е най-доброто крило в момента. Ще ме извиняват феновете на Барселона и Реал, ама Бейл и Неймар са като играчи от А група пред този ТАЛАНТ!!!

02.11.2013 11:17

Роналдо открай време не е типичното крило. Това, че го слагат там при стартовия състав, не значи нищо. Той има свободна роля и се движи по целия терен. Колкото до Рибери - да, знам че е крило и въпреки това, смея да твърдя че Ройс е по-добър от него. *smile* Просто Рибери спечели требъл и затова е смятан за по-добър, но истината е, че Ройс има повече талант от него. *wink*

kaloyan.zhekov.5
02.11.2013 09:31

Роналдо и Рибери също са крила, да знаеш.

PremierLeague54
02.11.2013 08:03

За пореден път показахме, че не парите са важни във футбола.

02.11.2013 13:07

Абсолютно вярно! 25 мил. евро за Михтарян и 17 мил. евро за Аубамеянг. И двамата паснаха като дялани камъни на отбора. Михтарян дойде от Шахтьор, които решиха да разпродават голяма част от звездите си. Дотук 11 мача за Борусия, но си вдигна нивото на страхотни висоти. Има мая в него, все пак е голмайстор на Армения за всички времена, играч на годината в 3 от последните 4 години за страната си, да не говорим колко добра е школата на украинците и в частност Шафтьор, които не пропускат участие в ШЛ всяка година. Аубамеянг е продукт на школата на Милан, но се разви като играч във Франция, играейки превъзходни за редица първокласни отбори като Лил, Монако и Сент Етиен. Прекрасно дясно крило. Коментара ти като цяло и смисъла в него е много точен.

sdw
02.11.2013 11:26

Действително в момента управлението на Дортмунт е правилно и страхотно,но трябва да благодарите на Баварците,че ви вдигнаха от финансовата криза и фалита,в който бяхте попаднали.Така че ако ще си говорим за правилно управление,това е от няколко години.Пожелавам ви и занапред да е така.

02.11.2013 11:20

Съгласен съм, че имате пари и това се отразява. Това лято дадохте 25млн. за Михтарян и 17млн. за Аубамеянг (поправете ме ако греша). Борусия ще започне да купува и готови играчи, защото може да си го позволи и това ще помогне на отбора да превъзмогва загуби на основни играчи, като Кагава, Гьотце и т.н.

02.11.2013 10:47

А и като гледам финансовите резултати в последната година, от средата на 2012 до средата на 2013, минахме вече 300 милиона. Борусия има пари и то много пари, заради правилното управление през последните 8 години. Друг е въпроса, че това не включва хвърлянето на пари за готови играчи като марка, а по-скоро създаването им. До аа2: Арсенал са в Лига Европа още от момента, в който се избраха отворите в групата. Нямат психиката на победители. Това се вижда всеки път, като играят с големите отбори в Европа - свалят гащите веднага! Борусия е точно на обратния полюс като манталитет. Обичаме да играем с други силни отбори като нас и ги бием! Борусия Дортмунд - echte liebe(true love)!

02.11.2013 09:35

Във футбола, както и във всичко останало, най-важно е правилното управление. Парите за изключително важни, но не самите пари, а тяхното управление. Заради липсата на правилно управление и пари трябваше да си продадем земята на стадиона преди 13 години, а през 2003 дори се наложи да вземем заем от ...Байерн Мюнхен от 2 000 000 Евро, за да се ...изплатят заплатите, въпреки, че станахме шампиони за 2003. Да не говорим, че заради скапаното управление почти банкрутирахме през 2005. Така, че правилното управление и парите са ключов фактор за развитието на един клуб. С правилно управление сме единствения немски клуб акционерно дружество с акции на борсата, имаме най-голямата средна посещаемост на домакински мач над 80 000 без аналог в Европа, номер 1, хипермодерна база, за които дори английските отбори могат да мечтаят, вземаме анонимници и ги правим играци(изключение Марко Ройс, който си е наш кадър от школата, но се разви в Мьонхенгладбах) Борусия Дортмунд - echte liebe(true love)!

futbolista123
02.11.2013 07:58

левандовски как щеше да си открадне гола на аубамеянг *joking**joking**joking**joking**joking*

Juventus333
02.11.2013 07:31

Гледах мача и нищо хубаво не ги чака Арсенал ако Борусия играят така. !! *smile*

aa2
02.11.2013 10:09

Мач с мач не си приличат, дори Дортмунд да играят по този начин, ако ние играем по-добре или имаме повече късмет пак ще ги бием.Не съди по играта в един мач!!!

02.11.2013 00:13

Хайде честита ни победа над швабите от Щутгарт с 6:1! За петък вечер прекрасно. Хетрик на Левандовски, уникална игра на Михтарян, изключително балансиран и стабилен отбор, убийствено бързи контри, просто ги прегазихме. Отборът и играта му са просто уникални! Борусия Дортмунд - echte liebe(true love)!