Рома продължи наказателната си акция и направи 10 от 10 (видео и снимки)

00:09
Отборът на Рома удължи победната си серия в италианския шампионат на 10 мача, след като се наложи над опашкаря Киево с минималното 1:0. По този начин римските вълци влязоха в книгата на рекордите в Серия "А" като единственият отбор, стартирал сезона с такава поредица. Втори по този показател е шампионът Ювентус, който през 2005 г. започна с 9 победи под ръководството на Фабио Капело.

Иначе възпитаниците на Руди Гарсия започнаха сковано срещата на "Олимпико" и като цяло през първото полувреме не затрудниха летящите магарета. След почивката обаче домакините вдигнаха оборотите и в 67-ата минута Марко Бориело реализира единственото попадение в двубоя.

От друга страна стражът на Рома Морган де Санктис не допусна гол в мрежата си в седми пореден мач и се доближи на 93 минути от абсолютния рекорд на Себастияно Роси.

С постигнатия успех Рома съхрани аванса си от 5 точки пред Наполи и Ювентус, които делят втората позиция. Киево пък остана на последното 20-о място с едва 4 точки.