Гол-красавец на Кака не стигна на Милан в дербито с Лацио (видео)

23:42
Милан и Лацио завършиха наравно 1:1 на стадион "Сан Сиро" в среща от десетия кръг на Серия А.

Главен съдия на мача бе Антонио Дамато.

В началото на срещата домакините натиснаха и опитаха бързо да матират отбраната на Лацио.

Кака, Балотели и Монтоливо получиха добри възможности за гол, но мерникът им изневери. С течение на времето футболистите на орлите се поокопитиха и също погледнаха към противниковата врата.

Проливният дъжд, който се изсипваше над Милано, правеше условията за футбол доста тежки, което пречеше на двата тима.

Десет минути след началото на втората част тифозите на росонерите избухнаха в овации след прекрасно изпълнение на Рикардо Кака, който откри резултата. Бразилецът получи пас по земя от Балотели и с параболичен удар заби топката в горния ляв ъгъл на вратата на Маркети.

Радостта за домакините свърши дотук. След този епизод гостите се вдигнаха и започнаха да експлоатират слабостите в отбраната на Милан.

В 72-та минута Антонио Кандрева проби по десния фланг и с полувисоко центриране на първа греда сложи топката на главата на Сиани, който разстреля Габриел и възстанови статуквото.

До края на мача Лацио пропиля две чудесни възможности да стигне до победата, след като Клозе и Флокари не можаха да преодолеят Габриел от чисти позиции.

Така двата тима поделиха точките, което ги оставя много далеч от челните места в Серия А.

Състави:

Милан: Габриел, Закардо, Запата, Абате, Де Шилио, Кака, Мунтари, Бирса, Де Йонг, Монтоливо, Балотели: Резерви: Амелиа, Робиньо, Сапонара, Матри, Поли, Констант, Кристанте, Емануелсон, Вергара, Копола, Нианг

Лацио: Марчети, Сиани, Раду, Каванда, Кана, Ледесма, Ернанес, Гонзалес, Кандрева, Клозе, Переа; Резерви: Бериша, Фелипе Андерсон, Кейта, Елес, Бруно Перейриня, Онази, Тоункара, Стракоша, Флокари