ПСЖ изтръгна точка от Сент Етиен, Кавани вкара два (видео)

09:55
Шампионът на Франция Пари Сен Жермен стигна до драматично равенство като гост пред 24 000 зрители със Сент Етиен - 2:2, и запази лидерската си позиция след 11-тия кръг на
първа френска футболна дивизия. Пари Сен Жермен е начело във временното класиране с 25 точки и голова разлика 20:7, следван от Монако - 25 точки и голова разлика 20:8, Лил - 23 точки, Нант - 19 точки, и др.

Домакините от Сент Етиен поведоха в 18-та минута с гол на Бенжамин Корне, а в 51-та минута Ромен Амума увеличи резултата на 2:0 за Сент Етиен. Преломният момент в мача бе в 59-та
минута, когато Фабиан Льомоен получи червен картон и домакините останаха с десет души на терена.

Привлеченият през това лято от Наполи  нападател Единсон Кавани в 68-та минута намали резултата на 2:1, а в третата минута на даденото от съдията продължение "Ел Матадор", както наричат Кавани, отбеляза изравнителния гол - 2:2. С тези два гола Единсон Кавани е начело във временното класиране на голмайсторите във френското първенство заедно с Радамел Фалкао /Монако/, който днес вкара два гола при победата на Монако над Лион с 2:1. Единсон Кавани и Радамел Фалкао имат по 8 гола във френския шампионат.

Със спечелената днес точка отборът на Сент Етиен се изкачи от 9-то на 7-мо място във временното класиране с актив от 17 точки.