Радост за Дортмунд в дербито с Шалке

18:45
Отборът на Борусия Дортмунд победи с 3:1 Шалке 04 в дербито между двата тима от 10-ия кръг на Бундеслигата.

Двубоят на "Фелтинс Арина" започна отлично за възпитаниците на Юрген Клоп, които поведоха още в 14-та минута след попадение на Обамеянг. В 30-та минута Кевин-Принс Боатенг изпусна дузпа, а малко след почивката Нури Шахин удвои преднината на Борусия. Макс Майер върна Шалке в двубоя в 63-та минута, но 10 минути след това Якуб Блашчиковски осигури трите точки за своя тим с трети гол.

По този начин Борусия остана само на една точка зад лидера Байерн Мюнхен, който записа труден успех над Херта БШК с 3:2.

Останалите резултати:

Байер Леверкузен - Аугсбург 2:1

Хановер - Хофенхайм 1:4

Майнц - Брауншвайг 2:0

bobo_tr
29.10.2013 09:46

Борусия играят супер и са много силни, това е така. Но така както говорите, имам чувството, че имате Байерн за някой втородивизионен отбор. Ако си мислите, че Дортмунд ще победи Байерн просто ей така се лъжете. Не гледайте онзи мач за Суперкупата на Германия, където Байерн бяха с доста резерви и не бяха сработени още. Сега ще е различно.

leather_rebel
27.10.2013 09:25

До коментар [@comment 1498518] от [@user gQg]:

Ти какво правиш тук бе, лигльо? Отивай си кретай със смешните отборчета, на които си избрал да симпатизираш.

30.10.2013 19:02

Пластичен или хирургичен фен, все тая. Важното е, че съм фен. Оставям пари в клубната каса с покупка на артикули, както и билети за мачовете, виждам, че парите ми отиват където трябва, резултатите са страхотни, управлението прекрасно! Заслужават го и с кеф ги подкрепям с парите си. А ти точно какъв фен се изкара на Гелзенкирхен и точно каква ти е подкрепата? С бира и картофи пред телевизора? Трагедия... До bobo_tr: Байерн са стабилен отбор. Политиката на клуба винаги е била да привлича младите, перспективни играчи от другите немски клубове, за да отслабва конкуренцията. Добре управляван клуб. Добре е, че го има, за да може чрез конкуренцията с нас да се подобряваме все повече и повече. В последните последните 3 години просто сме по-добри от Мюнхен. В първите 2 от този период направихме хубава серия от 5 поредни победи срещу тях и 2 години не знаеха къде се намират. Последната година беше за тях, с малко. Тази година пак ще е за нас. Нещата са ясни отначало.

YUNOFF
27.10.2013 15:43

Хаха и ти си пластиче фен сега само защото Борусия играят щогоде доре си им стаал фен *lol**lol**lol**lol**lol**lol*

27.10.2013 14:16

На кой му пука за измисления Шалке и кога се бил появил? Връщай се във времето, като това те вълнува. Борусия кефят тотално сега, когато аз мога да им се радвам, а ти витай в имагинерни, алабалистични минали събития.Нещастници!

svilen_tomov
27.10.2013 13:09

5 години наистина са "доста по-късно"

YUNOFF
27.10.2013 10:22

Какво се обиждаш бе шлиферман това е самата истина. Дортмунд са отборче явило се на футболната карта много по-късно от Шалке.

1919
26.10.2013 22:33

Поредна впечатляваща победа на Борусия!Идва реда и на Байерн!

26.10.2013 21:31

Страхотно дерби! Истинско удоволствие е да се гледа Дортмунд! За дербито с Мюнхен след 4 седмици - на Сигнал Идуна Парк ще се гледа!

footskater_sam
26.10.2013 21:01

Супер мач стана, заслужени 3 точки, дано след края ако не и още зимата дортмуд да земат хахин за постоянно ..

26.10.2013 20:23

Бастунии, тая вечер връщаме времето с един час назад. В Гелзенкирхен искат да го върнат до '58 когато им е последната титла....

YUNOFF
26.10.2013 18:57

До 3ия гол Шалке играха добре от там нататък просто играчите изгубиха надеждата в победата. Иначе поне за Шалке Хилдебранд е играч на мача.