Френските футболни клубове започват стачка

15:59
Френските футболни клубове започват стачка
Клубовете от двете професионални лиги на Франция - Лига 1 и Лига 2, ще стачкуват заради решението на френското правителство да обложи с огромни данъчни ставки заплатите на футболистите в страната.

Мачовете в двете лиги, които трябва да се играят между 29 ноември и 2 декември, няма да се проведат, тъй като клубовете протестират срещу предложението да бъде въведен закон за сериозен данък върху заплатите на тези, които изкарват повече от 1 милиона евро на година.

Стачните действия бяха договорени на извънредна среща на клубовете, която се проведе днес. "В края на месец ноември ще има един уикенд, в който няма да има никакви мачове", каза Жан-Пиер Лувел, президент на Съюза на Френските професионални клубове.

Булевард

За да коментирате, трябва да сте регистриран потребител!

Регистрация

Коментари

NeverBackDown17
24.10.2013 23:49

На 1 милион евро, както искат да го направят 75% са си точно 750 хил. евро... Най-много да изнесат клубовете в Монако и цирка ще е пълен - никакви данъци, мериш си парите в кг, а не в милиони...

rap5000
24.10.2013 22:30

Точно заради данъците ще имат и доста зор да вдигнат цялостното ниво на лигата !

niki.qnakiev
24.10.2013 21:34

по принцип слагат на 20 000 евро на година - 7% данък. , и постояно се дига ,зависимост колко зимаш.Представете си на милион колко е .....