Студът в Москва не скова Манчестър Сити (видео и снимки)

20:51
Отборът на Манчестър Сити трябваше да сътвори пълен обрат, за да запише победа с 2:1 като гост на ЦСКА Москва в ранния мач от група "D" на Шампионската лига. Двубоят в руската столица се игра при тежки атмосферни условия, но въпреки това гражданите успяха да стигнат до трите точки.

Българският национал Георги Миланов започна срещата като титуляр и остана на терена до последния съдийски сигнал, въпреки че получи травма в глезена в 82-ата минута. Това бе дебют за него като титуляр в турнира, след като досега той записа два мача като резерва.

Сръбският полузащитник Зоран Тошич откри резултата в полза на армейците в 32-ата минута, но възпитаниците на Мануел Пелегрини реагираха светкавично и до края на първото полувреме обърнаха развоя на събитията чрез Серхио Агуеро. Аржентинският нападател възстанови равенството в 34-ата минута, а 8 по-късно бе точен за 2:1.

В самото начало на втората част главният арбитър Овидиу Хатеган отмени попадение на гостите заради игра с ръка на Алваро Негредо. В добавеното време пък Кейсуке Хонда можеше да изравни, но Джо Харт спаси удара му. Малко преди това гол за домакините също не бе зачетен заради нарушение на Понтус Вернблум. Така английският тим си осигури важно предимство в битката за класиране във фазата на елиминациите на най-престижния европейски клубен турнир.

Със спечелената победа Манчестър Сити се изравни по точки с Байерн Мюнхен на върха в групата, но малко по-късно баварците са домакини на Виктория Пилзен. ЦСКА Москва пък остана на 3-а позиция с 3 точки.