Хамбургер и Щутгарт завършиха наравно

18:58
Рафаел ван дер Ваарт се разписа за крайното 3:3 и спаси Хамбургер ШФ от загуба в двубоя у дома срещу Щутгарт от германската Първа Бундеслига.

Александру Максим изведе гостите напред в резултата още в третата минута с удар от десет метра, но Пиер Ласога изравни в средата на първата част. Кристиан Гентнер се разписа с глава след центриране от фаул на Максим в 37-ата минута. Десет минути след началото на второто полувреме Максимилиан Байстер изравни за 2:2.

В средата на второто полувреме Ведад Ибишевич за трети път даде аванс в полза на гостите, но малко след това Ван дер Ваарт изравни за крайното 3:3. Щутгарт игра с човек по-малко в последните шест минути на двубоя. Защитникът Антонио Рюдигер удари в корема Рафаел ван дер Ваарт и получи директен червен картон.

Във временното класиране Хамбургер се намира на 14-а позиция с актив от 14 точки, докато Щутгарт е на 8-о място в Първа Бундеслига с 12 точки.