Байерн с 34-и пореден мач без поражение

19:42
Шампионът Байерн Мюнхен победи гостуващия Майнц 05 с 4:1 в мач от деветия кръг на германското футболно първенство. Така баварците записаха 34-и пореден мач без поражение в
Бундеслигата и се доближиха само на две срещи от рекорда на Хамбургер ШФ от 1982-1983 година. С успеха възпитаниците на Пеп Гуардиола запазиха лидерската си позиция с 23 точки.

Двубоят не започна добре за домакините, които допуснаха гол в края на първото полувреме. Джером Боатенг не успя да изчисти дълго подаване на Юлиан Баумгартлингер и останалият в чиста позиция Шон Паркър преодоля Мануел Нойер. С два бързи гола още в началото на втората част Байерн стигна до обрат. В 50-ата минута Марио Гьотце изведе Ариен Робен в чиста позиция и холандецът изравни. Две минути по-късно Робен асистира на Томас Мюлер, който засече от 7-8 метра за 2:1.

В средата на втората част домакините решиха всичко с трето попадение. Гьотце подаде към Марио Манджукич, който отблизо засече в мрежата. Осем минути преди края Мюлер оформи крайното 4:1 от дузпа.

Борусия Дортмунд остана на втора позиция на точка зад шампионите след успех с 1:0 над гостуващия Хановер 96. Единственото попадение реализира Марко Ройс още в четвъртата
минута от дузпа, отсъдена за нарушение на Хироки Сакай срещу Ерик Дурм в наказателното поле.

Шалке 04 стигна до драматична победа като гост на новака Айнтрахт Брауншвайг с 3:2 с решителен гол в добавеното време на Роман Нойщетер. Домакините на два пъти повеждаха в резултата, но така и не успяха да стигнат до първи успех за сезона и останаха на дъното с 4 точки.