Челси се развихри срещу Кардиф (видео и снимки)

18:51
Челси постигна убедителна победа с 4:1 като домакин на Кардиф Сити в мач от 8-я кръг на английската Висша лига. Със спечелените 3 точки сините от Лондон се изкачиха на 2-о място във временното класиране.

Резултатът на "Стамфорд Бридж" бе открит още в 10-ата минута, когато полузащитникът на уелския тим Джордан Мъч се възползва от некоординирани действия в защитата на лондончани и с прехвърлящ удар не остави никакви шансове на Петер Чех. Заслугата за попадението на сините птици бе на Давид Луис. Бразилският национал получи подаване от Рамирес, но лошо разчете ситуацията и пропусна топката за Чех, който обаче не бе направил стъпки напред, за да предотврати опасността.

Все пак малко след половин час игра Челси възстанови равенството. Стражът на гостите Дейвид Маршъл бе изхитрен от дебнещия зад гърба му Самуел Ето'о, последва двойна комбинация между камерунския нападател и Еден Азар, като вторият не се сбърка отблизо за 1:1.

През второто полувреме Челси отново диктуваше събитията на терена. Закономерно възпитаниците на Жозе Моуриньо осъществиха пълен обрат, след като в 66-ата минута Азар върна жеста на Ето'о, а новопривлеченият от Анжи закова коженото кълбо в десния ъгъл на Маршъл.

В оставащото време до края на мача резултата набъбна на 4:1. Първо бразилският полузащитник Оскар Жуниор удвои преднината на сините в 78-ата минута, а 4 по-късно Азар записа второ попадение на сметката си и закри синята голова фиеста на "Стамфорд Бридж".