ЦСКА и Академик завъртяха 2:2 в контрола

14:04
ЦСКА завърши 2:2 с Академик София в контролна, играна днес на ст. "Българска армия".

Благой Пасков и Атанас Зехиров отбелязаха попаденията за "червените", а за "студентите" Николай Божов вкара и двата гола. "Армейците" бяха ръководени от Ради Здравков и Сашо Борисов, а старши треньорът Любослав Пенев изгледа мача от трибуните.

В 6-а минута Пасков с глава след центриране на Николай Чипев откри резултата в полза на ЦСКА. В 14-а минута обаче Николай Божов се възползва от грешка на в защитата на домакините и изравни.

В 40-а минута Академик стигна до пълен обрат. Бижов вкара второто си попадение в двубоя след пас на Стойчо Младенов.

След почивката всички резерви в състава на ЦСКА бяха пуснати в игра и темпото значително спадна. В 73-а минута все пак "червените" стигнаха до равенство след гол на Зехиров.

Съставите на двата отбора:

ЦСКА: Стойчев, Минес, Узунов, Събев, Силва, Маркиньос, Костадинов, Чипев, Мигел, Пасков (Михайлов, Велинов, Аесс, Саидходжа, Зехиров, Морозс, Дечев)

Академик: Михайлов, Димчев, Димитров, Асенов, Радулов, Селимински, Божанков, Младенов, Будинов, Веселинов, Божов (Вл. Кънчев, Николов, Бонев, Янков, Н. Кънчев, Орамнджиев)