Ходжсън: Умирах по малко при всяка атака на поляците

12:03
Английският национален селекционер преживя истински нервна и емоционална вечер при победата на неговия тим с 2:0 над Полша, с което беше постигната и основната цел - класиране за Световното първенство в Бразилия.

Ходжсън изведе своя отбор до първо място в група "Н", след като Англия не загуби нито един от десетте си мача в квалификациите.

"Вижда се и с просто око, че момента съм силно емоционален. Умирах по малко всеки път, когато поляците пресичаха центъра. Все пак, аз съм много доволен от добре свършената работа, но към този момент не смятам да говоря за очакванията около финалите в Бразилия", каза Ходжсън.

Англичаните се нуждаеха от победа, за да са сигурни в класирането и я постигнаха след голове на Уейн Рууни в 41-ата минута и Стивън Джерард в 88-ата минута. На стадион "Уембли" поляците също имаха своите шансове, подкрепяни от около 20 хиляди свои сънародници по трибуните, но Роберт Левандовски и Валдемар Собота направиха пропуски.