Нюелс Олд Бойс остана на върха в Аржентина

09:57
Нюелс Олд Бойс спечели с 1:0 срещу Ривър Плейт и остана с три точки аванс на върха в аржентинското първенство след мачовете от 11-ия кръг.

Виктор Лопес вкара единственото попадение на стадион "Марсело Биелса" 10 минути преди края, а срещата беше прекратена за 23 минути през втората част заради проблеми с електричеството. Нюелс напълно заслужено спечели, тъй като имаше по-голямо владеене на топката през мача, но пък пропусна няколко удобни възможности. Може би това се дължеше на липсата на Макси Родригес, който е с националния отбор на страната заради световните квалификации. Давид Трезеге, който играе в Нюелс под наем именно от Ривър, влезе през второто полувреме и направи няколко добри включвания. Центриране от ляво от свободен удар на Пабло Перес намери централния защитник Лопес, който с глава отбеляза единственото попадение в мача. Гостите от Ривър искаха дузпа в добавеното време заради фаул срещу нападателя Федерико Андрада. Телевизионните повторения показаха, че действително има закачане на глезена от страна на Габриел Хайнце, но съдията даде играта да продължи.

Така след мача Нюелс има 26 точки, пред Арсенал Саранди с 23, Сан Лоренсо и Бока Хуниорс са с по 29. На 5-о място е Атлетико Рафаела с 19.

Бока Хуниорс пък не успя да се доближи до лидерите, след като приключи 1:1 на стадион "Ла Бомбонера" с Росарио Сентрал.

Бока излезе напред в 13-ата минута чрез Емануел Джилоти, който вкара петия си гол за пет минути. Росарио заслужено изравниха в последната минута на мача чрез уругвайския ветеран Себастиан Абреу, което е и първо допуснато попадение от Бока в последните пет срещи.

Расинг продължава с негативната серия и вече има най-лошия старт в историята си, 11 мача без победа. Сега те отстъпиха с 0:1 при визитата си са Естудиантес и остава на последното място само с 2 точки. Естудиантес пък най-после намери срещу кого да сложи край на серията си от 6 мача без успех.

Останалите резултати от 11-ия кръг: Велес Сарсфилд - Олимпо 1:2, Арсенал - Сан Лоренсо 1:1, Ол Бойс - Санта Фе 0:0, Атлетико Белграно - Килмес 0:1, Атлетико Рафаела - Архентинос Хуниорс 1:0.