Безпощаден Левски громи и продължава за Купата (видео)

18:00
Отборът на Левски победи Пирин Гоце Делчев с 5:0 като гости и се класира за осминафиналите на Купата на България с общ резултат 9:0.

Двубоят бе първи за новото треньорско ръководство на сините, като Тони Здравков, Елин Топузаков и Мариян Христов направиха няколко промени в състава. Пламен Илиев и Дъстли Мюлдер бяха титуляри, а в състава се завърнаха възстановените Станислав Ангелов и Цветан Генков.

Орлин Старокин откри резултата в 15-та минута, а до почивката Цветан Генков направи няколко сериозни пропуска. Централният нападател се реваншира през втората част, когато отбеляза две попадения, а още две добави Гари Родригес.

По този начин Левски спечели с 5:0 в поредния от напълно безсмислените втори мачове за Купата и с общ резултат 9:0 се класира за следващата фаза.