Всички фаворити продължават за Купата на България

17:23
Локомотив София се наложи с 3:0 над втородивизионния Калиакра във втора среща от 1/16-финалите, като две попадения отбеляза Крум Бибишков. Един път се разписа Искерн Писаров, а в края Бибишков пропусна да оформи своя хеттрик. Локомотив София отива на осминафинал с общ резултат 5:1. Така реваншът нямаше особена стойност, а треньорът Стефан Генов даде шанс на доста играчи без практика.

Почти по същия начин се разви и срещата Дунав 2010 Русе - Лудогорец, като шампионите спечелиха реванша с 2:1. След нулево равенство преди почивката, втората част беше оцветена от головете на Върджил Мисиджан в 64-ата и Михаил Александров в 76-ата минута. Владимир Каптиев върна едно попадение накрая, а шампионите продължават напред с общ резултат 6:2. Старши треньорът на лудогорци Стойчо Стоев пусна на терена само едно момче от школата - 17-годишният Кристиян Китов се появи в 72-ата минута на мястото на Себастиян Ернандес. Иначе Лудогорец показа отново част от чуждестранните си резерви, а единствено третият вратар Георги Аргилашки беше българин в стартовите 11.

Втори успех постигна и Литекс, този път с 3:2 като гост на Спартак Варна. Ловчанлии продължават напред с общ баланс 8:3, като днес два пъти се разписа Мирослав Манолов и веднъж Момчил Цветанов. Домакините откриха резултата чрез Симеон Ганчев в 28-ата минута, а за 2:3 се разписа Беадир Беадиров от дузпа в 45-ата.

Славия отново вкара 4 гола като гост на втородивизионния Пирин Разлог, този път печелейки с 4:1. Едно попадение отбеляза новото попълнение Бахар Буер, който направи 2:0 в 38-ата минута. Павле Попара и Галин Иванов също вкараха.

Раковски е единственият втородивизионен отбор, който към момента е в следващия кръг. Това стана след победата с 2:0 след продължения над Ботев Гълъбово, които спечелиха с 1:0 първата среща. Лазар Марин и Цветан Павлов се разписаха. Марин откри резултата в 65-ата минута, а Павлов добави още едно попадение 4 минути след началото на продълженията.