Парма се разправи със Сасуоло

16:05
Парма спечели с 3:1 у дома срещу аутсайдера Сасуоло в среща от седмия кръг на италианското първенство.

В 32-ата минута Рафаеле Паладино откри резултата след центриране на Антонио Касано, но новакът в елита изравни в края на полувремето. Вратарят Антонио Миранте получи червен картон заради нарушение в наказателното поле срещу Доменико Берарди, който изпълни точно 11-метровия наказателен удар и изравни.

През втората част Сасуоло пропусна няколко изгодни положения за гол и в 70-ата минута Алеандро Роси беше изведен от Антонио Касано и вкара за 2:1. Четвърт час преди края Касано оформи победата за Парма с 3:1 с удар отблизо. В 88-ата минута капитанът на гостите Франческо Манянели също получи червен картон и двата отбора завършиха срещата с по 10 футболисти.

Парма спечели втората си победа в Серия "А" през сезона и вече има девет точки, докато Сасуоло остана на последната 20-а позиция без нито една победа.