Барса гази и без Меси, осем от осем за каталунците в Примера (снимки и видео)

00:44
Барселона победи Реал Валядолид с 4:1 на "Камп Ноу" в среща от седмия кръг на Примера дивисион.

Главен съдия на двубоя бе Хесус Жил.

Изненадващо гостите поведоха в резултата в 11-та минута, когато се разписа Хави Гуера. Защитата на каталунците сбърка при статично положение. Еберт центрира от корнер и Гуера надскочи персоналния си пазач, пращайки топката в долния ляв ъгъл на вратата.

Радостта на тима на Валядолид не изтрая дълго. В 14-та минута Алексис Санчес изравни с топовен шут, попаднал в горния ляв ъгъл на вратата на Диего Марино.

До почивката резултатът остана непроменен.

Феновете на домакините трябваше да чакат до 52-та минута, за да видят втори гол във вратата на Валядолид. Неймар проби през центъра на противниковата защита, след което с пас по земя намери Тейо по левия фланг. Последният веднага центрира по земя към точката на дузпата. Там се бе включил Шави Ернандес, който с лек, но точен удар изведе блаугранас напред в резултата.

Интригата бе убита в 64-та минута при контра на Барса. Неймар изведе Алексис сам срещу вратаря и чилиецът бе безпощаден, забивайки второто си попадение в срещата.

Двадесет минути преди края Неймар оформи крайния резултат, като този път асистенцията бе дело на Алексис Санчес.

Това е осма победа в осем мача от началото на сезона за Барселона. Шампионите са еднолични лидери във временното класиране с 24 точки.

Състави:

Барселона: Валдес, Дани Алвеш, Адриано, Пике, Бартра, Фабрегас, Шави, Сонг, Алексис Санчес, Неймар, Тейо; Резерви: Монтоя, Педро, Иниеста, Дос Сантос, Пинто, Бускетс, Серхи Роберто

Валядолид: Диего Марино, Хесус Руеда, А.Рукавина, Валиенте, Пена, Бергдих, Еберт, Бараха, Омар Рамос, Фаусто Роси, Хави Гуера; Резерви: Хайме, Барметлер, Осорио, Рама, Гарсия, Вадило