Виляреал се изкачи на трето място в Примера

10:41
Виляреал се изкачи на трето място в класирането на футболното първенство на Испания, след като постигна домакински успех с 3:0 над Гранада в мач от осмия кръг.

Полузащитникът Бруно Сориано откри резултата в 30-а минута след асистенция на ветерана Кани. Четири минути след началото на второто полувреме Джовани дос Сантос направи 2:0 след центриране на Джонатан Перейра. Томас Пина бе точен с глава, след като получи пас от Кани и направи 3:0 седем минути преди последния съдийски сигнал.

Виляреал има 17 точки от 8 мача, с четири по-малко от лидерите Барселона и Атлетико Мадрид, но с точка повече от четвъртия Реал Мадрид. Гранада е на 12-о място с 8 точки.

Осасуна се отлепи от дъното, след като спечели с 1:0 като гост на Малага. Единственото попадение реализира Ориол Риера в 24-а минута.