Херта взе точка при гостуването на Хановер

09:38
С гол на бразилския полузащитник Рони Херта БШК спечели точка при гостуването на Хановер 96 в първия мач от осмия кръг на футболното първенство на Германия. Срещата завърши 1:1.
Рони се появи като резерва в 80-а минута, а секунди по-късно се разписа след точно изпълнение на пряк свободен удар. Домакините откриха резултата в 23-а минута с попадение на Кристиан Шулц.

Анис Бен-Хатира уцели греда за Херта, а Адриан Рамос също пропусна от чиста позиция. Хановер губи точки у дома за пръв път от началото на сезона след четири поредни победи.

Домакините получиха и друга лоша новина, след като Дидие Я Конан получи контузия и бе заменен на почивката. Хановер остава на 4-о място в класирането с 13 точки, а Херта е на пета позиция с 12 точки.

Байер Леверкузен е домакин на шампиона Байерн Мюнхен по-късно днес, а Борусия Дортмунд гостува на Борусия Мьонхенгладбах.