Амкар победи Волга с два гола на Георги Пеев

21:36
Георги Пеев вкара два гола от дузпи за победата на Амкар Перм с 2:0 като гост на Волга в първи мач от 12-ия кръг на руското първенство.

Българският полузащитник реализира хладнокръвно на два пъти от бялата точка и донесе пета победа на Амкар за сезона. Пеев откри резултата в самия край на първата част от дузпа, отсъдена за игра в ръка в наказателното поле на Волга. В 56-а минута българинът отново пое отговорността да изпълни 11-метров наказателен удар за нарушение срещу Канунников и отново не сгреши - 2:0 за Амкар.

Пеев игра пълни 90 минути, както и другите трима българи в Амкар - Благой Георгиев, Захари Сираков и Петър Занев. С победата Амкар заема 5-о място в руската Висша лига с 20 точки. Лидер е Зенит с 26 точки.