Валенсия нанесе второ поражение на Кубан и Ивелин Попов в Лига Европа (видео+снимки)

20:49
Кубан Краснодар с Ивелин Попов в състава си загуби и втория си мач от група "А" на Лига Европа. Руският тим отстъпи с 0:2 като домакин на Валенсия.

През първото полувреме отборите на Кубан и  Валенсия си размениха по няколко остри атаки, които обаче не доведоха до попадение. След нулева първа част, Пако Алкасер в 73-ата минута откри резултата в полза на прилепите, след като се възползва от изключително нелепа грешка на стража на домакините Александър Беленов. 27-годишният вратар напусна очертанията на собственото си наказателно поле, но се размина с топката в опит да я изчисти и логично бе наказан.

Малко по-късно Софиане Фегули оформи крайното 2:0 с красиво изпълнение от пряк свободен удар. По този начин испанците се отлепиха от дъното на групата и се реваншираха за поражението, което допуснаха при домакинството си на Суонзи Сити на старта на груповата фаза на турнира. Жълто-зелените пък се смъкнаха на последната 4-а позиция с нулев актив.

Българският национал Ивелин Попов започна като титуляр за Кубан и остана на терена до последния съдийски сигнал, но не успя да помогне на своя отбор да предотврати загубата.