Тотнъм зашлеви Анжи, продължава с пълен актив (видео и снимки)

20:55
Тотнъм спечели гостуването си на Анжи с 2:0 и остана еднолично на върха в група "К" с пълен актив от 6 точки. Точни за победата на лондонския тим бяха Джърмейн Дефоу и Насер Чадли.

Шпорите излязоха напред в резултата в 33-ата минута, когато Джърмейн Дефоу простреля отблизо Евгени Помазан, след като бе намерен от съотборника си Люис Холтби в наказателното поле на орлите. 6 по-късно Насер Чадли удвои преднината на гостите от Лондон. Белгиецът с марокански произход получи прецизно подаване от Кайл Уолкър и с удар по земя от зоната за изпълнение на дузпа не остави никакви шансове на противниковия страж.

След подновяването на играта появилият се като резерва на мястото на Исламнур Абдулавов - Ласина Траоре, раздвижи играта на Анжи. В 57-ата минута другата резерва Андрей Ешченко отправи удар от малък ъгъл на Уго Лорис спаси. В оставащото време до края на мача френският страж на Тотнъм трябваше да се отчете с още няколко ключови намеси, за да запази мрежата си суха.

В края на краищата Тотнъм записа втори пореден успех, а Анжи допусна първо поражение в груповата фаза на настоящото издание на Лига Европа и остана с 1 точка.