Зенит и Аустрия Виена не се победиха (видео)

21:23
Отборите Зенит и Аустрия Виена завършиха наравно в мач от груповата фаза на Шампионската лига, който се игра в Санкт Петербург.

През първото полувреме руският отбор имаше преимущество, но до реални положения пред вратата на австрийския вратар Хайнц Линднер не се стигна. В 44-та минута Зенит остана с човек
по-малко, след като холандският полузащитник Аксел Витсел за груб фаул в средата на терена получи директен червен картон.

През второто полувреме гостите контролираха играта, но руският отбор отговаряше с опасни контраатаки и успя да запази вратата си "суха".

Така и Зенит, и Аустрия спечелиха първата си точка в групата - в първия си мач Зенит загуби в Мадрид от Атлетико с 1:3, а Аустрия загуби във Виена от португалския Порто с 0:1.