Аякс втори в Холандия след разгром в Амстердам

10:41
Аякс разгроми с 6:0 като домакин Гоу Ахед Ийгълс и се изкачи на второ място в холандското първенство по футбол. ПСВ Айндховен, съперник на Лудогорец в Лига Европа, остава на първото място след загубата с 1:2 срещу АЗ Алкмаар, докато клубът от Амстердам е с точка пасив.

Аякс не успя да стигне до гол през първото полувреме, но втората част се оказа решаваща за отбора. Първото попадение беше автогол на гостите, а след това Колбайн Сигурдсон отбеляза два гола, а по един добавиха Лесли де Са, Лерин Дуарте и холандският национал Сием де Йонг.

Ник Фиргевер се разписа за АЗ Алкмаар в 20-та минута, а ПСВ Айндховен изравни малко преди почивката чрез Мемфис Депай. Йохансон обаче вкара великолепен гол в 57-та минута, когато
прехвърли Пжемислав Титон и донесе победата за АЗ.