Безпощаден Байерн продължава за Купата

09:37
Байерн Мюнхен прегази с 4:1 Хановер в мач от Купата на Германия. Томас Мюлер се разписа на два пъти на "Алианц Арена", докато Клаудио Писаро и Франк Рибери отбелязаха другите голове за победителите. Дидие Я Конан вкара почетното попадение за гостите.

Шалке 04 пък избегна изненада срещу Далмщад, надделявайки с 3:1. Елитният тим поведе в 35-ата минута след точно изпълнена дузпа от Джеферсън Фарфан. Минута по-късно Хано Бехренс обаче възстанови равенството. В 58-ата минута Бенедикт Ховедес все пак върна Шалке напред. Макс Майер пък осигури трети гол за кралскосините в последните секунди.

Миналогодишният финалист Щутгарт бе отстране от Фрайбург, който стигна до успех с 2:1 над швабите. Матиас Гинтер и Майк Ханке се разписаха за тима на Кристиан Щрайх.

Кайзерслаутерн пък направи изненадата на вечерта, отстранявайки елитния Херта Берлин с 3:1. Саарбрюкен срази Падерборн с 2:1, докато Айнтрахт Франкфурт посече Бохум с 2:0. Инголщад надигра с 2:0 ФСВ Франкфурт, а Унион Берлин пребори с 1:0 Оснабрюк.