Невероятна нощ в Серия "А": Рома вече е едноличен лидер (видео и снимки)

00:26
Милан се добра до драматично равенство 3:3 като гост на Болоня в мач от междинния 5-и кръг на италианската Серия "А".

Росонерите поведоха в резултата още в 12-ата минута чрез Андреа Поли, но впоследствие допуснаха обрат до 1:3. Диего Лаксалт се разписа на два пъти за домакините, а малко след час игра Джонатан Кристалдо опъна мрежата на Кристиан Абиати за трети път. И докато всички очакваха Болоня да запише първа победа за сезона, Милан изригна в последните минути на мача. Първо Робиньо намали разликата в резултата в 89-ата минута, а две по-късно Игнасио Абате оформи крайното 3:3.

Bologna 3-3 AC Milan (All Goals) 25... by ourmatch

Шампионът Ювентус осъществи пълен обрат при гостуването си на Киево и излезе на 2-ро място във временното класиране. Сирил Тереау изведе летящите магарета напред в резултата в 28-ата минута, но секунди след почивката Фабио Куалярела върна статуквото на терена. Алесандро Бернардини пък си отбеляза нелеп автогол в 65-ата минута и за негово огромно съжаление последният съдийски сигнал прозвуча при резултат 2:1 в полза на бианконерите.

Chievo 1-2 Juventus (All Goals) 25.09 ourmatch.net by ourmatch

Отборът на Наполи пък изненадващо не успя да спечели домакинството си на аутсайдера Сасуоло, който удържа героично равенство 1:1 и спечели първата си точка за сезона. Иначе Блерим Джемали осигури аванс на небесносините в 15-ата минута, но малко по-късно Симоне Заза се разписа триумфално за новака в елита на италианския футбол.

В друг изключително любопитен мач от кръг, Рома надигра като гост Сампдория с 2:0 и остана еднолично начело на класирането с пълен актив от 15 точки. Точни за петата поредна победа на римските вълци бяха Мехди Бенатия и Жервиньо.

Sampdoria 0-2 AS Roma (All Goals) 25... by ourmatch

Верона с Николай Михайлов в състава си завърши наравно 2:2 с Торино. Българският национален страж отново остана на резервната скамейка на жълто-сините.

Torino 2-2 Hellas Verona (All Goals) 25... by ourmatch