ПСЖ с труден успех на Валансиен, Монако громи

23:28
Шампионът Пари Сен Жермен постигна минимална победа като гост над Валансиен в мач от 7-я кръг на френската Лига 1. Двубоят приключи при резултат 1:0 за столичани.

Единственото попадение в мача дойде след комбинация между Единсон Кавани и Златан Ибрахимович, като във 2-ата минута на добавеното време на първата част уругваецът прати топката зад гърба на вратаря Никола Пенето. Шведът имаше по-сериозна заслуга за успеха, след като направи 50-метров спринт с топката и подаде на Кавани на
чиста позиция.

Вицашемпионите от миналата година Олимпик Марсилия се изкачи на 3-о място благодарение на успеха над Сент Етиен с 2:1 във вторник, а Сошо продължава да бъде единствен без победа. Спонсорираният от Пежо клуб претърпя тежко поражение с 1:5 като гост на новака Гинган и остана на последната 20-а позиция само с 2 точки.

В зоната на изпадащите се намира и друг бивш гранд - Бордо, който има само една победа от седем мача и общо 6 точки. Жирондинците този път завършиха 0:0 на собствен терен с Реймс, а безплодното им надмощие се изразяваше в 10 изпълнени ъглови удара и повече владеене на топката.

Колумбийският нападател Радамел Фалкао вкара своите 6-и и 7-и гол във френското първенство, като с тях Монако разби Бастия с 3:0 в късния мач от 7-ия кръг. По този начин принцовете събраха 17 точки и остават с 2 пред Пари Сен Жермен, който също спечели - 1:0 като гост над Валансиен.

По този начин колумбиецът, който премина от Атлетико Мадрид за 60 милиона евро това лято, излезе начело в голмайсторската листа със 7 попадения. Едно по-малко има съотборникът му Емануел Ревейер, който пък откри резултата в същия мач в 38-ата минута.