Пирин с първа победа в "А" група

19:05
Пирин Гоце Делчев спечели първа победа в първенството на "А" футболна група, след като днес пред около 800 зрители спечели с минималното 1:0 срещу Берое в мач от 10-тия кръг.

Първото полувреме завърши без голове, но по-опасни атаки имаха гостите от Стара Загора. В 27-та минута след отлична контраатака бразилският полузащитник на старозагорци Елиаш Алвеш да Силва изведе Давид Каядо сам срещу вратаря Абди Абдиков, но португалецът си поведе дълго топката, Абдиков излезе и предотврати опасността. В 32-та Венцислав Христов подаде на Георги Андонов, който от пет-шест метра не успя да уцели топката.

В 56-та минута Венцислав Христов също бе близко до откриване на резултата, но ударът му бе спасен майсторски от вратаря на домакините Абди Абдиков. В 66-та минута Георги Андонов подаде към Венцислав Христов, който стреля от малък ъгъл, но Абди Абдиков отново бе на висота и спаси. В 78-та минута след центриране от ъглов удар в наказателното поле на Берое най-съобразителен бе Веселин Марчев, който засече топката с глава и я изпрати неспасяемо в мрежата на Иван Караджов - 1:0 за Пирин Гоце Делчев.

В 82-та минута Берое можеше да изравни, но опасният удар от фаул на Пламен Крумов от около двадесетина метра мина над напречната греда на Абдиков.