ОМ се върна на победния път (видео)

10:44
Олимпик Марсилия победи с 2:1 у дома Сент Етиен в дербито на седмия кръг на френското първенство.

В 22-ата минута Бенжамен Менди откри головата сметка за домакините с първия си гол в Лига 1, а съотборникът му Жилбер Имбула покачи на 2:0 само четири минути по-късно. В 32-ата минута зелените реализираха почетен гол от дузпа чрез Фаузи Гулам.

Олимпик прекъсна серията си от три поредни двубоя без победа и вече има актив от 14 точки, също като Монако. По-късно днес монегаските играят у дома срещу Бастия.

Сент Етиен се намира на пета позиция с 12 точки.

Лил надигра с класическото 3:0 у дома Евиан Тонон Гаяр и се изкачи на трето място във френския шампионат. Саломон Калу, автогол на вратаря Йеспер Хансен и резервата Силвио Роделен оформиха лесния успех в полза на песовете, които имат 13 точки.

Евиан Тонон Гаяр заема 11-ата позиция в Лига 1 с 8 точки.

По-късно днес шампионът Пари Сен Жермен гостува на Валансиен, а Аячо приема Олимпик Лион.