Сан Лоренцо се доближи на точки до лидера

09:41
Сан Лоренцо се доближи на точки до лидера Нюелс Олд Бойс, след като победи с 2:0 като гост Колон Санта Фе в среща от осмия кръг на футболното първенство на Аржентина.

Игнасио Пиати и Хуан Игнасио Кавалато бяха точни за Сан Лоренцо през второто полувреме. Отборът има 16 точки от 8 мача, а начело е Нюелс Олд Бойс със 17 точки. Арсенал, Химнасия Ла Плата и Архентинос Хуниорс имат по 14 точки.

Нюелс Олд Бойс спечели в петък гостуването си на Расинг Клуб с 1:0 и остава на върха. Макси Родригис вкара единствения гол за успеха на Нюелс след великолепна индивидуална акция в 86-а минута, при която премина през четирима защитници на Расинг.

В други срещи от кръга Ривър Плейт победи Ол Бойс с 1:0 с гол на Карлос Карбонеро в 81-та минута, Архентинос Хуниорс и Бока Хуниорс завършиха 0:0, а Естудиантес и Химнасия Ла Плата направиха 1:1.