Наполи удари Милан на "Сан Сиро", Балотели изпорти дузпа (снимки и видео)

23:42
Милан загуби от Наполи с 1:2 на стадион "Сан Сиро" в последния мач от четвъртия кръг кръг на италианската Серия "А".

Гостите излязоха напред в резултата чрез Мигел Бритос, който се разписа още в самото начало на мача. Асистенцията за това попадение бе дело на Раул Албиол. Наполи смачка своите опоненти в първите пет минути на срещата и голът бе логичният резултат от доминацията на южняците.

В 53-та минута Гонсало Игуаин удвои преднината на гостите с плътен удар от далечна дистанция. Вина за това попадение има и вратарят на Милан Кристан Абиати, който можеше да реагира много по-добре в конкретната ситуация.

Седем минути по-късно Раул Албиол фаулира Марио Балотели в наказателното поле на Наполи и реферът отсъди дузпа за росонерите. Потърпевшият пое отговорността да изпълни, но Хосе Рейна прояви блестящ рефлекс и спаси.

Фортуна продължи да не е страната на росонерите, като в 70-та минута Але Матри по прекрасен начин намери Балотели в наказателното поле, а звездата на Милан шутира мощно, но разтресе напречната греда.

СуперМарио не се отказа да търси гола. Той отправи мощен удар от дъгата петнайсет минути преди края. Тук също Хосе Рейна блесна, след като извади топката в корнер след спасяване с една ръка.

Балотели, все пак, успя да се разпише. Нападателят стори това в даденото от съдията триминутно продължение на двубоя. СуперМарио матира Рейна с параболичен удар от границата на пеналта, попаднал в горния ляв ъгъл на вратата. За жалост на червено-черните тифози това бе само почетен гол за техните любимци.

Наполи триумфира като гост на Милан за първи път от 1986 година насам. Южняците имат пълен актив от 12 точки след 4 мача и си делят първото място във временното класиране на Серия А с тима на Рома. Милан пък остана с едва четири пункта.