Щутгарт и Айнтрахт Франкфурт завършиха наравно (видео)

21:32
Щутгарт завърши наравно 1:1 у дома срещу Айнтрахт Франкфурт в среща от германското първенство.

Гостите поведоха в резултата в 14-ата минута, когато Йоханес Флум намери топката от въздуха след разбъркване в наказателното поле. Само две минути по-късно 17-годишният нападател Тимо Вернер отбеляза първия си гол в професионалния футбол, вкарвайки с глава след грешка на вратаря Кевин Трап.

През втората част домакините пропуснаха няколко изгодни възможности да поведат и така се стигна до последната минута на двубоя, когато Щутгарт получи правото да изпълни дузпа, отсъдена за нарушение срещу Ибрахима Траоре. Босненският национал Ведад Ибишевич пропусна да се разпише от бялата точка и срещата завърши наравно 1:1.

Във временното класиране Щутгарт се намира на 12-о място със 7 точки. Айнтрахт има същия актив от точки, на 14-ата позиция в първа Бундеслига.