ПСЖ и Монако поделиха точките (видео и снимки)

23:55
Отборите на Пари Сен Жермен и Монако не успяха да се победят в мегасблъсъка от програмата на 6-ия кръг на френската Лига 1. Двубоят на "Парк де Пренс" приключи при резултат 1:1.

ПСЖ си осигури предимство над Монако още в 5-ата минута на мача, когато шведският нападател Златан Ибрахимович засече центриране на Максуел отляво. Гостите от Княжеството обаче бързо възстановиха равенството. Този път на сцената се появи голямата звезда на монегаските Радамел Фалкао. Колумбиецът се разписа с известна доза късмет след центриране на Жоао Моутиньо в наказателното поле на парижани.

В оставащото време до края на първото полувреме ПСЖ бе по-настоятелният отбор, но пропуски на Ибрахимович попречиха на столичани да се оттеглят на почивка с аванс.

В началото на втората част ПСЖ упражни натиск, но Ибрахимович продължи да пропуска. Монако също имаше своите шансове да стигне до победата. В крайна сметка обаче до трети гол не се стигна и основните претенденти за шампионската титла през този сезон поделиха точките.

След този мач Монако продължава да е едноличен лидер с 14 точки. ПСЖ пък се изравни със Сент Етиен и благодарение на по-добрите си голови показатели излезе на 2-о място във временното класиране.

Състави:

ПСЖ - Сиригу, Максуел, Силва, Ван дер Вийл, Маркиньос, Матуиди, Мота, Верати, Ибрахимович, Кавани, Лавеци; Резерви - Душес, Камара, Рабио, Менес, Жале, Пасторе, Лукас

Монако - Субашич, Карвальо, Курзава, Абидал, Фабиньо, Обади, Моутиньо, Кондогбия, Караско, Окампос, Фалкао; Резерви - Ромеро, Родригес, Исимат-Мирин, Раджи, Пи, Ривиер, Тисеран

alePSG
23.09.2013 00:12

Второто полувреме нямаше нужда да го играят. Радвам се че Менез вече е готов за игра.
Следващите мачове в междинния кръг Валансиен - ПСЖ и Монако - Бастия.

aa2
22.09.2013 23:48

Ето това мразя на френските мачове - 1 от 10 ще е изключително футболно шоу, но другите ще са тотален леш.Гол-два и после пас, пас, пас, грешка, пас, пас, пас, грешка...пффф!!!

stefanBG111
23.09.2013 12:09

Защо обиждаш френското първенство че било слабо явно не следиш първенството миналата година видя ли Псж как играха срещу нас поне тези два отбора имат История а не като някои купени от богаташчета без история не падай на нивото на някои фенове на Английското имам предвид на Челси и Испанското на Реал като в момента Германското е много интересно също така и Италианското недей да казваш че френското е слабо първенство виж какви футболисти има там аз следя френското и мачовете наистина са интересни получават се и изненади

dzhalev_71
23.09.2013 10:59

2010 или 11-та. Ще те излъжа, понеже нямам спомен. Пиши в Уикито Derby des Olympiques и ще видиш кога е бил мача.

aa2
23.09.2013 07:45

Извинявай, ако съм те обидил с коментара си, но за мен френското е доста странно първенство.Наистина има мачове като Лориен - Бордо, но има и такива дербита като вчерашното където буквално можеше да заспиш без да разбереш, че си гледал мач.Тази година това ми е 3-я или 4-я мач, който гледам от Лига 1 и това е 1-я безинтересен мач.Миналата година имаше доста дербита, на които се накефих на макс, дано и тази да има поне още няколко такива.Сега във вторник доколкото знам ще дават моя любим френски отбор - Сент Етиен и ще гледам с интерес дербито с Марсилия, дано не ме разочароват!!!

shifter_fd
23.09.2013 03:22

Лориен - Бордо 3:3 и мача на Евиан с Монпелие от вчера беше доста добър!!! И престани да се дразниш от френските отбори и главно от ПСЖ! До оня ден не си имал идеи кой е Герардо (или Херардо или там както му е името) Мартино, а днеска си го лепнал като профилна снимка! Типичният антифен и комплексар с БарЦелонски наклонности. Ти както и онзи аа2 (който обикновено пише смислени и умни коментари, но тук се изложи) си гледайте първенствата и недейте от скука да хейтвате, там където познанията са ви колкото моите по антропология на земноводните от мезозойската ера. Като тоя мач ви е бил скучен , да си бяхте гледали Милан - Наполи или Валенсия - Севиля, които се играеха и предаваха по същото време.

Gerardo_Martino
23.09.2013 02:32

сигурно е бил не съм го гледал кога беше това

dzhalev_71
23.09.2013 00:37

Марсилия - Лион 5:5. Ей това беше здрав мач.

22.09.2013 23:52

Човек кажи един френски мач да си гледал и да е бил голямо зрелище нещо 3:2 или нещо подобно тези Фалкао и Кавани имам чуството че ще забравят как се бележи в това тъпо френско първенство

22.09.2013 23:34