ПСВ разпиля Аякс с 4:0

20:03
ПСВ Айндховен, съперник на Лудогорец в груповата фаза на турнира Лига Европа, надигра с 4:0 като домакин своя голям съперник Аякс в дербито на холандското първенство.

Филипсите реализираха четири попадения за 15 минути през второто полувреме. Първо Тим Матавс откри резултата в 53-ата минута, а само осем минути по-късно Джетро Вилемс реализира втори гол в полза на домакините. Оскар Хилемарк вкара третия гол в полза на ПСВ в 64-ата минута, а звездата Джу-Сун Парк се възползва от асистенция на Матавс и оформи крайното 4:0 четири минути след това.

До момента грандът от Айндховен е на първо място в класирането с актив от 15 точки. Аякс се намира на седма позиция с четири точки по-малко. Преди три дни Лудогорец победи ПСВ с 2:0 като гост в групите на Лига Европа.