Победата отново се изплъзна на Фрайбург (видео)

19:01
Фрайбург продължава серията без победа в Бундеслигата, след като в 6-ия кръг завърши 1:1 с Херта на собствен терен. Южняците остават с 3 точки от 6 мача на предпоследното 17-о място в класирането.

Адмир Мехмеди откри резултата в 6-ата минута , след като излезе сам срещу вратаря Томас Крафт и го преодоля. Херта изравни резултата в 38-ата минута, когато Пер Килиян Скиелбред наказа грешка в защитата на домакините.

Домакините тръгнаха силно за успеха в последните 20 минути, но за тяхно нещастие топката се отби в лявата греда след удара на Желсон Фернандес в 89-ата минута.

След този резултат берлинчани се нареждат на 10-о място с 8 точки. Домакините пък за втори път пропускат победата, след като в Лига Европа допуснаха 2:2 със Слован Либец, водейки с 2:0.