Рома прекъсна черна серия срещу Лацио и оглави Серия "А" (видео и снимки)

17:52
Рома надви Лацио с 2:0 и прекъсна серията си без победа в пет поредни дербита на Рим. Попаденията за символичните домакини отбелязаха Федерико Балцарети и Адем Ляич.

С успеха си на "Олимпико" римските вълци запазиха пълен актив и оглавиха еднолично Серия "А" с 12 точки.

Първото полувреме на дербито бе равностойно, като чистите голови положения липсваха. В началото на втората част обаче римските орли бяха много близо да открият резултата, след като удар на Сиани рикошира в Кастан и се отби в напречната греда преди Де Санктис да избие топката в корнер.

Постепенно римските вълци вдигнаха темпото на игра. В 62-ата минута удар на Балцарети също се спря в гредата и се стигна само до корнер. Последва бързо изпълнение на ъгловия удар, след което Тоти слезе до основната линия, центрира параболично към оставения непокрит в наказателното поле Балцарети, който от своя страна с воле прати топката в мрежата на Лацио.

Последваха нови пропуски пред вратата на римските орли, но в добавеното време възпитаниците на Руди Гарсия получиха право да изпълнят дузпа, която бе превърната в гол от Адем Ляич за крайното 2:0.

Лацио завърши срещата в намален състав, след като в 82-ата минута Андре Диас получи директен червен картон за нарушение срещу Франческо Тоти.