Борусия (Д) с първа издънка за сезона (видео)

19:13
Борусия Дортмунд завърши 1:1 като гост на Нюрнберг в среща от шестия кръг нa немската Бундеслига. Така възпитаниците на Юрген Клоп загубиха първи точки за сезона, но с 16 точки останаха на върха на класирането.

Марсел Шмелцер даде аванс на Борусия в резултата след пряк свободен удар от около 25 метра в 37-ата минута, а в 51-ата Пер Нилсон изравни.

Байер Леверкузен се изкачи на втора позиция с 15 точки, след като разгроми с 4:1 като гост Майнц 05.

Шампионът Байерн Мюнхен може да се изравни по точки с Борусия Дортмунд при победа над Шалке 04 като гост по-късно днес.

Борусия спечели първите си пет мача от началото на сезона, но наруши перфектния си старт в Бундеслигата само четири дни, след като загуби с 1:2 от Наполи в Шампионската лига. Гостите получиха и друг удар, след като Марко Ройс пропусна второто полувреме заради мускулна травма на бедрото.

"Ние имахме своите шансове и можехме са спечелим. Опитахме всичко и се борихме до последната минута. Все пак сме доволни от взетата точка", каза капитанът на Борусия Роман Вайденфелер.

Майнц 05 спечели първите си три мача за сезона, но днес допусна трето поредно поражение - 1:4 от Байер Леверкузен. Роби Крузе вкара два гола за победата на аспирините - в 19-ата и 45-ата минути. По едно попадение добавиха Ларс Бендер в 38-ата и Щефан Кийслинг в 59-ата. Юнус Мали пък реализира почетното попадение за домакините в 82-ата минута.

Нилс Петерсен бе точен на два пъти за Вердер Бремен при успеха с 2:0 като гост на Хамбургер ШФ. Той откри резултата в 32-ата минута, а в добавеното време се разписа отново. Вердер записа първи успех след три поредни загуби и се изкачи до девето място, а Хамбургер е на 16-а позиция с 4 точки актив.

Аугсбург сложи край на серията си от три успеха след поражение с 1:2 от Хановер 96. Саболч Хущи донесе успеха на домакините с дузпа в 89-ата минута. Паул Верхег откри резултата за Аугсбург от дузпа в 51-ата минута, а девет по-късно Артур Собиех изравни след грешка на вратаря Александер Манингер.

Ивица Олич се разписа в 44-ата и 47-ата минути при победата над гостуващия Волфсбург с 2:1 над Хофенхайм. Антони Модесте бе точен за гостите в 15-ата минута.