Тонев титуляр при успех на Вила над Норич (видео)

16:37
Норич Сити загуби като домакин от Астън Вила в мач от 5-я кръг на английската Висша лига. Двубоят на стадион "Керъу Роуд" приключи при резултат 1:0 за бирмингамци.

Дебют като титуляр за гостите в днешния мач прави крилото на националния ни отбор Александър Тонев, който се представи на сравнително добро ниво, но бе заменен в 77-та минута от Якуба Сила.

Срещата бе изключително равностойна и изпълнена с множество голови положения и пред двете врати. В играч на мача може да се определи вратарят на гостите Брад Гузан, който освен, че извади много удари към вратата си, в 6-та минута спаси и дузпа, която бе изпълнена от Робърт Снодграс.

Единственото попадения в двубоя отбеляза Либор Козак в 30-та минута, малко след появяването си в игра.

Така отборът на Астън Вила се изкачва до 10-то място във временното класиране с актив от 6 точки, а Норич запазва 15-та си позиция с 4 спечелени точки.