Черноморец загуби морското дерби при старшата

11:47
Отборът на Черноморец Бургас, който се състезава в елитната юношеска група до 19 години, загуби драматично двубоя с Черно море с 2:3. Акулите поведоха с 2:0, но допуснаха пълен обрат и пропуснаха възможността да вземат нещо от мача.

Резултатът беше открит още в 10-та минута, когато Сунай Васви заби топката с глава в мрежата на моряците. Бургазлии определено бяха по-активния отбор в началните минути и създадоха още няколко опасни положения. В 35-та минута добрата игра беше затвърдена с втори гол. Ахмед Ахмедов получи отличен пас в наказателното поле и от непосредствена близост, отбеляза за 2:0. Липса на концентрация доведе до намаляване на резултата в последната минута на първата част за 2:1.

През втората част гостите увеличиха темпото и взеха инициативата в двубоя.  Втория и третия гол за Черно море паднаха съответно в 50-та и 60-та минута.

Черноморци продължават да имат 6 точки в актива си и заемат 11-то място във временното класиране.