Атлетико и Порто стартираха с победи (видео)

00:57
Атлетико Мадрид се завърна в Шампионската лига по подобаващ начин, след като се наложи над Зенит с 3:1 в мач от група "G".

Резултатът на "Висенте Калдерон" бе открит в 40-ата минута, когато Жоао Миранда с глава закова топката в горния ляв ъгъл на Йури Лодигин след центриране от корнер. Малко след подновяването на играта обаче Хълк отправи мощен изстрел извън наказателното поле и възстанови равенството. Все пак в оставащото време до края на мача дюшекчиите съумяха да стигнат до победата. Първо Арда Туран се оказа най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле на гостите, а десетина минути преди последния съдийски сигнал появилият се като резерва бразилски нападател Лео Баптищао се разписа за крайното 3:1.

В другия мач от тази група Порто постигна минимална победа при гостуването си на дебютанта в турнира Аустрия Виена. Единственото попадение за драконите отбеляза Лучо Гонзалес в 55-ата минута.