ПСЖ се разправи с Олимпиакос, Бенфика надви Андерлехт (снимки и видео)

00:34
Пари Сен Жермен победи Олимпиакос с 4:1 като гост на стадион "Георгиус Карайскаки" в среща от група С на Шампионската лига.

Гостите излязоха напред в резултата в 19-та минута, когато Максуел и Кавани бяха изведени зад гърба на защитата на Олимпиакос. Левият бек пусна по земя към Матадора, който чукна топката в опразнената врата.

Само пет минути по-късно Владимир Вайс изравни резултата след страхотен солов опит. Бившият футболист на Манчестър Сити слаломира през противниковата отбрана, преди със силен удар да препарира Сиригу.

През втората част обаче милиардерите от ПСЖ стигнаха до трите точки. Тиаго Мота се разписа на два пъти, в 68-та и 73-та минута, като и в двата случая Езекиел Лавеци асистира.

Крайният резултат бе оформен от Маркиньос в 86-та минута.

В другия мач от тази група Бенфика победи Андерлехт с 2:0 на стадион "Луш".