Юве отново се изложи срещу датчани (снимки и видео)

00:17
Ювентус направи фалстарт в Шампионската лига. Старата госпожа стигна само до равенство 1:1 като гост на сочения за аутсайдер в група В тим на ФК Копенхаген.

На "Паркен" домакините започнаха по чудесен начин, шокирайки Юве с гол в 14-та минута. Топката бе центрирана в пеналта на Буфон след фаул. Последва меле и Николай Йоргенсен се възползва от ситуацията, пращайки топката в долния десен ъгъл на торинци.

До края на полувремето Старата госпожа доминираше, но сериозни пропуски направиха Киелини, Тевес и Погба. Техни опити за изравняване бяха блокирани по перфектен начин от Виланд, който бе най-добрият футболист на Копенхаген.

През втората част Ювентус продължи да е по-активният отбор на терена. В 54-та минута Пелузо намери Фабио Куалярела на точката на дузпата и нападателят успя да изравни след плътен удар.

Бианконерите мачкаха съперника си, но бяха отчайващи в завършването на атаките си. Тевес пропусна на позиция сам срещу вратаря. Куалярела удари греда след центриране на Лихщайнер. Опасен удар на Пирло бе спрян от Виланд. В крайна сметка домакините удържаха резултата и си спечелиха точка.

Това е дежа вю за Юве, които през миналия сезон направиха 1:1 и като гости на датския Нордселанд в среща от груповата фаза на Шампионската лига.