Класически победи за Байерн и Манчестър Сити (видео)

00:00
Байерн Мюнхен победи ЦСКА Москва с 3:0 на "Алианц арена" в среща от група Д на Шампионската лига.

Баварците започнаха двубоя по перфектен начин, след като Давид Алаба вкара гол от около 35 метра. Крайният защитник изпълни перфектно пряк свободен удар и преодоля Акинфеев.

Четири минути преди почивката защитата на ЦСКА рухна след ново статично положение. Ариен Робен центрира от фаул и Марио Манджукич засече топката с глава. Хърватинът пласира коженото кълбо в долния ляв ъгъл на Акинфеев, който плонжира, но не успя да спаси.

Крайният резултат бе оформен в 68-та минута, когато Алаба по перфектнен начин матира отбраната на армейците и намери Робен на точката на дузпата. Холандецът шутира силно покрай Акинфеев и опъна мрежата.

Българинът Георги Миланов взе участие в мача, влизайки като резерва в 77-та минута. Халфът обаче не успя да помогне на ЦСКА Москва.

В другия мач от групата Манчестър Сити също записа успех. Гражданите вкараха три гола след почивката при гостуването си на Виктория Пилзен.