ЦСКА сгази Хасково на "Армията" (снимки и видео)

19:23
ЦСКА победи Хасково с 6:2 на стадион "Българска армия" в първи 1/16 финал от турнира за Купата на България.

Смазващо червено начало

Възпитаниците на Стойчо Младенов не оставиха съмнение в по-високата си класа и започнаха да налитат към вратата на противника от първия съдийски сигнал. В седмата минута Венци Василев откри резултата, след като засече с глава центриране от корнер на Марсиньо.

В 23-та минута Марсиньо удвои преднината на армейците, разписвайки се от дузпа. Малко преди да изтече първият половин час на двубоя, червените стигнаха до нов гол. Чочев изведе Долапчиев на позиция сам срещу вратаря. Стражът на гостите Ивайло Василев стигна първи до топката, но я изчисти в тялото на Долапчиев, който овладя и останал сам пред отвора на вратата, не сбърка.

Така завърши първата част.

Голов трилър след почивката

Второто полувреме стартира по подобен начин на първото. ЦСКА вкара бърз гол. Гъргоров изведе Марсиньо на чиста позиция и бразилецът отбеляза второто си попадение в срещата и четвърто на сметката на червените.

В 58-та минута обаче Хасково върна един гол. Фо-Поре сбърка при изчистването на топката, тя попадна на крака на Владислав Узунов, който матира Мболи. Две минути по-късно Мамади Сидибе се разписа за първи път с екипа на ЦСКА. Бившият футболист на Стоук Сити вкара след асистенция на Менди.

Дъждът от голове на "Армията" продължи. В 62-та минута влезлият като резерва Димитър Алексиев се възползва от липса на концентрация на Валентин Илиев, открадна топката и с шут в далечния ъгъл на Мболи опъна мрежата на домакините.

Крайното 6:2 бе оформено от Ивайло Чочев в 82-та минута. Емил Гъргоров шутира от фаул, но ударът се получи лек и попадна на краката на Чочев, който финтира съперник, излезе сам срещу вратаря и пласира топката в левия му ъгъл.

Секунди преди края Костадин Ничев бе близо до това да вкара трети гол за Хасково, но напречната греда спаси ЦСКА.

Състави

ЦСКА: Мболи, Василев, Илиев, Менди, Фо-Поре, Янчев (Гъргоров-46), Чочев, Марсиньо, Косоко (Карачанаков -35), Сидибе (Морейра -63), Долапчиев

Хасково: Ив.Василев, Марем, Н.Колев, Чанев, Ангелов (Алексиев -61), Шекеров (Лозев - 46), Скерлев, Крумов (Ничев-74), Плахов, Узунов, Кръстев