Бетис отвя Валенсия, Малага съсипа Райо Валекано (видео)

00:27
Бетис изненада неприятно Валенсия, за да се поздрави с първата си победа от началото на новия сезон в испанската Примера дивисион. Бетикос спечели домакинството си на прилепите с 3:1 и излезе на 11-а позиция в моментното класиране с 4 точки.

Зелено-белите решиха мача още до почивката, след като реализираха три безответни гола през първите 45 минути. Първо Хорхе Молина изведе домакините напред в резултата още в 9-ата минута, а малко след това Салва Севиля се разписа на два пъти. Рикардо Коща пък бе авторът на почетното попадение за валенсианци в 67-ата минута.

Така Валенсия остана във втората половина на таблицата с едва 3 точки.

В друг мач от неделната програма на 4-ия кръг на Ла Лига, Малага разгроми Райо Валекано с 5:0 като домакин и също регистрира първа победа за сезона. В герой за Аншоа се превърна мароканският национал Мунир Ел Хамдауи, който наниза хеттрик, а Франсиско Портильо и Елисеу добавиха по един гол.